OK
Cboun

سید پرویز فتاح در مراسم امضای تفاهم نامه با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن محرومان، از کمک بلاعوض ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در این پروژه خبر داد.

به گزارش برنا؛ سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت 20 هزار مسکن محرومان در تشریح جزئیات این تفاهم نامه اظهار کرد: این سومین تفاهم نامه بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن محرومان است و ما در نخستین تفاهم نامه، در ساخت 14 هزار واحد مسکونی برای خانواده های پر معلول با سازمان بهزیستی مشارکت کردیم که خوشبختانه تا امروز 10 هزار واحد از این خانه ها ساخته شده و انشاالله واحدهای باقی مانده نیز در سال آینده تکمیل می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: در دومین تفاهم نامه برای ساخت مسکن محرومان، ابتدای بهمن ماه امسال در تفاهمی سه جانبه با بنیاد مسکن و کمیته امداد، پرداخت 500 میلیارد تومان به صورت بلاعوض را برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی خانواده تحت پوشش کمیته امداد، متعهد شدیم.

او گفت: در تفاهم نامه امروز نیز بنیاد مستضعفان پرداخت 1000 میلیارد تومان را به صورت بلاعوض در ساخت 20 هزار واحد مسکونی برای اقشار ضعیفی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند متقبل شد که در این تفاهم نامه، سهم بنیاد مستضعفان برای هر واحد مسکونی، 50 میلیون تومان بلاعوض است.

فتاح با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر ساخته می شود گفت: بنیاد مستضعفان علاوه بر این 1000 میلیارد تومان، در صورت امکان، زمین و مصالح رایگان را عهده دار خواهد شد.

به گفته او، بنیاد مستضعفان تا امروز 2000 میلیارد تومان بلاعوض در زمینه ساخت مسکن محرومان متعهد شده که تا 2 سال آینده به صورت کامل، پرداخت می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه، این تفاهم نامه گام کوچکی برای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه است گفت: خانه دار شدن همه محرومان و خانواده های ضعیف، آرزوی ما است و علاوه بر این، برخورداری از حق مسکن، یکی از اصول قانون اساسی کشورمان برای تمام خانواده های ایرانی است لذا با توجه به شرایط موجود، خانه دار شدن همه خانواده های ضعیف جامعه نیازمند بسیج تمام نهادها، بانک ها و امکانات دولت است و ما امیدواریم در بنیاد مستضعفان با کلید زدن پروژه انبوه سازی مسکن محرومان، یک نهضت در کشور ایجاد کنیم و این مهم، محقق شود.

حمایت ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای ساخت ۲۰ هزار مسکن محرومان

او با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به ساخت این میزان خانه برای محرومان قانع نیست تاکید کرد: ما معتقدیم این تعداد، در مقابل نیاز کل کشور، میزان ناچیزی است ولی امیدواریم دولت فعلی و دولت بعد، اقداماتی را انجام دهد تا شرایط اقتصادی فعلی که خانه دار شدن را برای اقشار ضعیف بسیار سخت کرده، تغییر کند.

فتاح اضافه کرد: ما قطعا به ساخت این تعداد خانه برای محرومان قانع نیستیم و انشاالله در آینده، سطح و وزن تفاهم نامه های احداث مسکن محرومان در بنیاد مستضعفان بیشتر خواهد شد.


1399/11/29

Bookmark and Share   شماره خبر :1244 تعداد بازدید :1674

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload